Телефони
+38 (068) 235 85 35
+38 (066) 793 47 48
ФЕДЕРАЦІЯ ЧИРЛІДИНГУ ТА ЧИРСПОРТУ УКРАЇНИ
СПОРТИВНИЙ КЛУБ "ЕДЕЛЬВЕЙС"
Активний і здоровий спосіб життя є невід'ємною частиною життя будь-якої сучасної людини. На щастя, безповоротно минув той час, коли «крутим» вважалася сигарета в зубах і пляшка пива в руках. Зараз все більше людей відмовляються від шкідливих звичок, вибирають правильне харчування і спорт.
 Спорт і здоровий спосіб життя нерозривно пов'язаний один з одним. Це підтверджує знаменита приказка: «У здоровому тілі - здоровий дух!» І з цим не посперечаєшся. Як правило, спортсмени - рішучі і цілеспрямовані люди, постійно йдуть вперед. Позитивний вплив спорту на здоров'я і характер людини ніколи не підлягали сумніву і вже давно науково доведено. Адже не дарма ще стародавні греки приділяли особливу увагу фізичним навантаженням юнаків і дівчат, створюючи спеціальні заклади - гімназії.
 Профілактика здорового способу життя включає в себе три основних правила: відмова від шкідливих звичок, правильне харчування і регулярні заняття спортом. І якщо перші два пункти вимагають від людини колосальної сили волі, то згадати шкільні уроки фізкультури може кожен. Не варто намагатися стати професійним спортсменам, але елементарні фізичні навантаження підуть на користь всім. Якщо ви готові пообіцяти собі вести активний здоровий спосіб життя, я готова допомогти і розповісти, як займатися спортом для найбільшого ефекту. Для початку розберемося, чому профілактика здорового способу життя так необхідна?

 Вплив спорту на здоров'я
 На цю тему можна написати цілу наукову роботу, розглянувши питання з медичної точки зору. Однак така праця з медичними термінами навряд чи буде цікава і зрозуміла, тому я лише перерахую ті факти, які відомі кожному практично з дитинства.
 1. При регулярних заняттях спортом покращується статура. Це сприяє правильному розташуванню всіх людських органів.
 2. Кістки і м'язи стають міцнішими, що зменшує ризик травм при падінні і сильних ударах.
 3. Серце стає більш витривалим, а, значить, знижується можливість інсультів і інфарктів в літньому віці.
 4. Фізичні вправи поліпшують кровообіг.
 5. Спорт і здоровий спосіб життя допомагають виглядати краще: забезпечують красиву підтягнуту фігуру.
 6. Регулярні фізичні навантаження знімають стрес, покращують настрій і підвищують працездатність людини. Тому люди, що займаються спортом з юнацьких років, навіть в літньому віці виглядають молодшими, менше страждають від недуг і завжди посміхаються.
 Тепер, коли ви дізналися про те, який великий вплив спорту на здоров'я людини, вам напевно захочеться прямо зараз приступити до тренувань. Не поспішайте, спочатку прочитайте деякі рекомендації.

 Як займатися спортом для здоров'я?
 Перш за все, тверезо оцінюйте сили. У такій справі, як фізичні навантаження, головне - не перестаратися. Якщо ви - початківець спортсмен, потрібно особливо уважно прислухатися до власних відчуттів. Не варто займатися «до упаду». Як тільки відчуєте, що м'язи попрацювали досить, припиняйте виконання вправи. Не турбуйтеся, якщо не вийде відразу зробити багато підходів або досягти певного результату. Успіх прийде поступово з плином часу. Чи не нашкодите собі в такому благому намірі, як вести активний здоровий спосіб життя.
 Дозуйте навантаження в залежності від віку. Ясна річ, що маленьким дітям, підліткам і літнім людям протипоказані навантаження, пов'язані, наприклад, з підняттям тяжкості. Чоловікам і жінкам середнього віку можна працювати над певними групами м'язів, які вважаються проблемними.
Тренування повинні бути регулярними. Тільки тоді можливе досягнення бажаного результату. А якщо ваші заняття спортом обмежаться відвідуванням спортзалу двічі або тричі за півроку, спорт і здоровий спосіб життя ніяк на вас не вплинуть.
 Користь здорового способу життя загальновідома і ось уже довгі роки не підлягає сумнівам. Якісне та збалансоване харчування, міцний сон, посильна фізична праця, часті прогулянки на свіжому повітрі - всі ці аспекти в чому допомагають зміцненню організму, сприяють молодості і довголіття. Однак, саме спорт в житті людини стає найбільш потужним і дієвим фактором у справі збереження здоров'я. Спорт всіляко сприяє гармонійному розвитку людини, і особливо це важливо в молодому віці. Саме тому і хлопчакам, і дівчатам рекомендуються регулярні заняття спортом з юних років, щоб він зумів надати свій сприятливий вплив і заклав хорошу основу здоров'я на довгі, довгі роки. Заняття спортом - це невід'ємна складова життя людини, що забезпечує необхідну активність. Фізкультура і спорт дарують заряд бадьорості та оптимізму, зміцнюють імунітет і тим самим захищають людину від різних захворювань.
 Спорт нероздільно пов'язаний з загартовуванням, і цей момент надзвичайно важливий, оскільки стійкість людини до зовнішніх факторів, таких як низькі температури, вогкість або спеку, забезпечує його хороше здоров'я протягом усього життя. Також, займаючись спортом, можна із задоволенням і радістю відзначати легкість і гнучкість свого тіла, силу м'язів, еластичність суглобів, адже відмінна фізична форма - гідна нагорода тому, хто з готовністю долає лінь і впевнено прагне назустріч власної досконалості. Користь фізичної культури не обмежується лише оздоровчими функціями. Спорт - це ще й чудовий настрій, високий життєвий тонус і надзвичайний душевний підйом, і це прекрасна основа для прагнення до успіху, нових звершень та плідної праці.

З повагою, Апостолова Вікторія Олександрівна, Головний лікар СК «Едельвейс»

Команда чирлідингу Дніпра